• Новак
Novasource Ренална Ванила Brikpak 27 X 8oz Случај **2 предмет ПОСЕБЕН** од Nestle Исхрана

Novasource Ренална Ванила Brikpak 27 X 8oz Случај **2 предмет ПОСЕБЕН** од Nestle Исхрана

DEN 4187.04

Достапност
Достапно за нарачка

Novasource Ренална Ванила Brikpak 27 X 8oz Случај **2 предмет ПОСЕБЕН**.Исхрана Поддршка во Акутна и Хронична Бубрежна Слабост Дава 18% калории од протеини (90.7 g/L) Calorically густа за пациенти кои бараат течност ограничување Стандардизирани натриум, калиум, и хлорид помеѓу brik pak и затворен систем сад Оптимизиран електролити содржина (калиум, магнезиум, фосфор) за да се справат со нерамнотежи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат