• Новак
Сон За Мене, Lotus Bassinet & Ноќни Sleeper во Рѓа, Портокал , 37x23x26 Инчен (Пакување од 1)

Сон За Мене, Lotus Bassinet & Ноќни Sleeper во Рѓа, Портокал , 37x23x26 Инчен (Пакување од 1)

DEN 1712.64

Достапност
Достапно за нарачка

Памук.Увезени.МОРА да се ИМА ЗА НОВИ РОДИТЕЛИ - Лотос Bassinet и Ноќни Sleeper на родителите им ја обезбедува навремено уверување дека доаѓа од тоа да имаат бебе блиску до.Совршен за чување на мајки и родители кои сакаат да го ко-сподели својата соба во текот на првите неколку месеци.ПРИЛАГОДЛИВА ВИСИНА - Лотос доаѓа со 4 прилагодлива висина позиции кои ќе ви овозможи да се движат нагоре или надолу во согласност со висина од вашиот кревет.Плус, тоа го прави со подигање и полагање на вашето бебе надолу за нап лесно на вашиот грб.ПРЕНОСНИ - Со здрав сепак, лесен дизајн, на Lotus е лесно да се постави и транспорт.Се движат од една соба во друга, или се тоа заедно, кога патувате.Со свои торбичката, тоа може да се транспортира со малку напор.ДОВОЛНО ВЕНТИЛАЦИЈА - Лотос е изградена со мрежа панели на двете страни дека се овозможи непречено струење и, исто така, обезбедува родители лесен приказ на бебето.Изборен комарец нето крошна доаѓа од голема корист при користење на Lotus отворено.ДИМЕНЗИИ - 37 L x 22.5 W x 44 H инчи, Душек подлога димензии : 32.5 Lx 21 Wx 1 H.Крошна висина : 13 инчи, Носи кеса димензии : 37 L x 22.5 W x 3 H" JPMA овластен да ги исполнуваат или надминуваат сите безбедносни стандарди поставени од страна на CPSC и ASTM.Прегратка на првите месеци на мајчинството со Lotus Bassinet тежи 15.85 lbs.Тоа доаѓа со регулаторните 1-инчен душек подлога (32.5 Lx21 Wx1 H инчи).Производот се препорачува за бебиња до 5 месеци.Безбедносни Совети : да се Чува на меки предмети и постелнината настрана од децата и од нив не ги користат во bassinets/ноќни прагови, бидејќи тие може ненамерно да доведат до задушување.Исто така, постелнина е поврзана со ненадејна доенечка смрт синдром.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат