• Новак
САД Запечатување Бела Acetal Пластични Бар - 2 Дебела x 3 Широк x 48 Долго

САД Запечатување Бела Acetal Пластични Бар - 2 Дебела x 3 Широк x 48 Долго

DEN 1936.80

Достапност
Достапно за нарачка

Облик : Бар; Материјал : Acetal Кополимер; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 2"; Толеранција На Дебелината : (-0.031" - +0.028"); Ширина : 3"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Бела; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 9,100 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 1.1 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.35; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.0022; Апсорпција на Вода Оценка : Добра; Цврстина : Rockwell M90. Густина : 0.051 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -50° до 180° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.Попозната како acetal кополимер, овој материјал е најлесно да се машина , носат-отпорни, и влага-отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 2"; Толеранција На Дебелината : (-0.031" - +0.028"); Ширина : 3"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Бела; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 9,100 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Добра; Влијание Сила : 1.1 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.35; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.0022; Апсорпција на Вода Оценка : Добра; Цврстина : Rockwell M90. Густина : 0.051 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -50° до 180° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат