• Новак
BIMINI BAY OUTFITTERS LTD Solarguard Лице Штит

BIMINI BAY OUTFITTERS LTD Solarguard Лице Штит

DEN 264.00

Достапност
Достапно за нарачка

Strechable Ткаенина.COOLMAX Smart Материјал.Брз Сува, Wicking Удобност Водат Ткаенина.Блокови Ултра Виолетови Зраци.Бескрајни Начини да се Носат.Една Големина Одговара На Повеќето.Унисекс.Ние сме компанија на отворено ентузијасти, и ние се направи опрема за луѓе како нас.Bimini Bay Облека ви држи удобно и да гледа твоите најдобри дали сте пешачење кањоните, притискање на плажа, риболов на станови, или само крстарење на intracoastals.Без оглед на вашата следна авантура, нашата облека постава е преполна со поле-тестирани карактеристики за кои дава максимум функција и погодност во сите услови, како и нашата единствена Blood Guard NANOTEX слој, што овозможува лесно расчистување и перење далеку од дамките.Од нашата единствена Кука М' Графички tees на нашите Largo перформанси долги ракави кошули, Bimini ви држи во потрага твоите најдобри од клупа на железница.Вашето семејство заслужува да се игра заштитени.Безбеден вашиот целиот екипажот пред поставување плови на вашата следна авантура со нашите стилски, ултра-функционална отворено линии за мажи, жени и деца.Bimini Bay Облека е смислено дизајниран со сите перформанси карактеристики модерна риболовците и outdoorsmen треба.Со Брз Суви ткаенини, изградена во Удобноста се Водат и цел-да се направи џебови и затворање на фабрики, ќе може да смета на Bimini за поголема трајност, удобност и комфор во моментите кога ви треба најмногу.Bimini Bay Облека е првиот активен облека да им понудиме на нашите ексклузивни Blood Guard технологија, кој се протега на животот на вашиот облека со отпор на дамките од крв и други течности.Нашите Blood Guard третман е врзани за поединечни влакна од нашите ткаенина за заштита, кои вообичаено се мијат надвор или компромис материјали природна мекост и breathability.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат