• Новак
Capel Килими Willoughby Правоаголник Плетенка Област Килим, 3' x 5', Беж

Capel Килими Willoughby Правоаголник Плетенка Област Килим, 3' x 5', Беж

DEN 1615.20

Достапност
Достапно за нарачка

Концентрична Правоаголник Плетенка Област Килим.Изработени од 100% Полипропилен.Мерки 3 стапки x 5 метри.Трајни и лесни да се грижи за очекуваат години на убавината и уживањето.Произведено во сад.Основана во 1917, семејна сопственост Capel Килими се менувала со текот на времето, но желбата да се обезбеди квалитет на површина тепих остана во срцето на Capel традиција.Позната по своите различни уникатни дизајни, Capel Килими понуда килими во секој можен изградба и стил.Трајни и лесни да се грижи за, можете да очекувате години на убавината и уживањето од вашиот Capel килим.Вакуум редовно и чисти spills веднаш со која ги со крпа или сунѓер.Отстрани било маснотии места со обичните суво чистење.Професионални или "in home" периодични чистење користење на моќта на спреј-екстракција тепих чистење метод се препорачува.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Килими Гаража Столче на Тркала,Столче Прилагодливи со Тибетската Mastiff Шема Синтетички Кожа Седиште,Прилагодлива

со мала Тежина И Пренослив Дизајнлесно за вас да ја преместите.Најубавите дизајнирани кожа стил на Кили

DEN 3333.12