• Новак
Рецка Kraken Местење На Јаже 5/8 (Не Splice)

Рецка Kraken Местење На Јаже 5/8 (Не Splice)

DEN 4799.76

Достапност
Достапно за нарачка

5/8" дијаметар (16 мм).Полиестер двојно плетенка влакно се брои.Висока јачина и стабилна се чувствуваат.Неверојатна издржливост.Затегнувачка Цврстина - 19,800 lbs (88.07 k N).Работно Оптоварување Граница на 1980 - тите, lbs (8.91 k N).Kraken е чудовиште на местење линија, подготвени да ја преземат на вашиот најголемите и најтешките местење на работни места.Во срцето на Kraken е плетенка најлон јадро, што му дава својата голема сила и стабилна се чувствуваат.На јакна е тесна плетенка полиестер, што дава Kraken неверојатна издржливост, без да се прави тоа се чувствуваат кршливи.Всушност, Kraken е доста флексибилни, и се противи kinking, извртување и hockling.Kraken е конструкција го прави лесно да се splice, и тоа функционира многу добро во стандардниот местење на поставување, како и knotless местење на поставување.Вие исто така ќе најдете дека Kraken ублажува шок прилично добро.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Јаже нето Безбедност Нето Маратон, Дрво Куќа Јаже Пребивање Тешки Ткаени Јаже Камион со Приколка Карго Пребивање

Ако имате било какви други прашања, ве молиме испратете имејл на " контактирајте со нас, ние ќе ви даде за

DEN 5582.64