• Новак
Картер е од DaVinci Colby 4-во-1 Конвертибилна Мини Креветчето со Trundle Фиока во Сива и Бела, Greenguard Gold Certified, Undercrib Складирање

Картер е од DaVinci Colby 4-во-1 Конвертибилна Мини Креветчето со Trundle Фиока во Сива и Бела, Greenguard

DEN 3839.76

Достапност
Достапно за нарачка

GREENGUARD GOLD CERTIFIED : Овој производ има се подложени на ригорозни научни тестирање за над 10.000 хемиските емисии и VOCs.Тоа придонесува за почиста затворен воздухот, создавање на поздрава средина за вашето бебе да спие, си играат, и да се развиваат.РАСТЕ СО БЕБЕ : 4 прилагодливи душек позиции кои може да се намали како вашето бебе започнува да се седне и да се застане.Се конвертира во мини деца кревет, daybed, и твин-size кревет (мини деца конверзија комплет #M20399 и твин-големина на конверзија комплет #M5789 се продава одделно).КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛОТ : Направени од цврст одржлив Нов Зеланд pinewood и TSCA во согласност инженерните дрво -само најдобро за вашето бебе.ЗА ВАШЕТО БЕБЕ Е БЕЗБЕДНОСТА : Каже збогум на токсични хемикалии!Заврши во не-токсични мулти-чекор сликарство процес и да доведе и phthalate безбедно.ЗАВРШИ ИЗГЛЕД : Магазин Colby 3-Фиока Салон И 6-Фиока Салон за координирана расадник.Иако ова креветчето е стандардна големина мини креветчето, за најдобро одговара препорачуваме Da Vinci е линија на не-токсични, GREENGUARD злато душеци.Вклучува 1" водоотпорен подлога.На Colby 4-во-1 Конвертибилна Мини Креветчето со Trundle е повеќе компактно, простор-ефикасна верзија на клиентите Омилен Colby 4-во-1 Конвертибилна Креветчето со Trundle.Се одликува со чисти линии и пространа, изградена-во Trundle за убава и практична расадник.На Colby мини креветчето расте со вашето дете со своите четири различни душек висина позиции и ги претвора во мини деца кревет, daybed, и твин-size кревет да расте со вашето дете (конверзија колекции се продава одделно).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат