• Новак
ЛА Бебе Виткање Arched Мини/Портабл Креветчето, Бела

ЛА Бебе Виткање Arched Мини/Портабл Креветчето, Бела

DEN 7921.92

Достапност
Достапно за нарачка

Двојазично инструкции на англиски и шпански.Факултативна најлон складирање поклопецот е достапна.^JPMA Заверена и ги исполнува Задолжително CPSC 16 CFR 1220 прописи за не-целосна големина јасли.Исто така ги исполнува ASTM 2710 комерцијални креветчето прописи да го издржат rigors на ден во градинка или други комерцијални средина.Виткање Arched Мини/Портабл Креветчето.Нашата популарна здрав arched метал креветчето добива виткање третман за да зачувате простор кога не е во употреба.Доаѓа собрани и сите кои треба да бидат инсталирани се тешки casters, од кои две се за заклучување.Лесно да се чисти и отпорен на гребење не-токсични прашина грб заврши во бело.Вклучени 3" душек е во согласност во Калифорнија и U. S. Сојузна Запаливост стандард 16 CFR 1633. Dual фиксна страни се задржи на креветчето здрав кога е во употреба.Единствен ниво држење одбор за зголемена безбедност.Вклучени пена браници заштита на вратите и други мебел кога се движат на креветчето.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат