• Новак
Голема Џамбо Еднорог Бела Браун Главата Меки Цртан филм Печ Везени Applique Значка Железо За да се Шие На Амблемот DIY Логото Јакна Вест Кошула Т Кошула (12)

Голема Џамбо Еднорог Бела Браун Главата Меки Цртан филм Печ Везени Applique Значка Железо За да се Шие На Амблемот

DEN 575.76

Достапност
Достапно за нарачка

Големина : 12.6/8 X9.7/8 инчи.Пакет ќе се испраќаат директно од Тајланд преку DHL Глобалната Mail или Тајланд Пост.Ние брод во светот преку приоритет воздухопловната во рок од 1 до 3 дена од денот на исплата.Ние, исто така, на брод преку ЕМС.Ве молиме ни e-mail за повеќе детали.Вие ќе примите објект во рамките на 11-21 дена.RAREEASY е мала семејна сопственост бизнис со седиште во Тајланд.Јас сум посветен да носат висок квалитет на стоки за остатокот од Светот, како и на обезбедување на најдобри услуги на клиентите .Ви благодариме за намалувањето на страна и не заборавајте да ја проверите на повеќе големи работи од Неверојатни Тајланд!.Повратни информации е многу важно.Ве молиме оставете Фер Повратни информации.Ако не сте задоволни со производот за било која причина, ве молиме ги споделите со нас и контакт прво, пред да остават Негативен ИЛИ Неутрален Повратни информации.Ние ќе се обидеме да го реши секој проблем може да имате.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ЛЕСНО ДА се ДИЗАЈНИРА во Чекор 1 : Спреј за вода на задната страна на Логото Везови.Чекор 2 : Ставете Логото Вез на облека.Чекор 3 : Поставување железо температура за памук.Чекор 4 : Покрие Логото Вез со парче на влажна крпа.Чекор 5 : Железо за 20-30 секунди.Чекор 6 : Претвори облека внатре кон надвор и железо единица сува.Забелешка : Можете или да се шие на железо или на сите површини што ги продаваат. * Постојана на примена загарантирани со шиење. *Немојте да го користите за unironable ткаенини (ниска точка на топење), како што се nylons, vinyls, или leathers. *Не КАЈГАНА. *Миење на умерена температура.Во редок случај patch loosens, тоа може да биде ре-спроведени од страна на повторување чекор 5 и 6.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

12 Парчиња Насмевка Лице Печ Симпатична Железо на Печ Декоративни Фустан Среќен Лице Печ за Шиење Облека Украсување

Симпатична подарок : Оваа симпатична железо на печ е изгледа живописни и убава, може да биде убав избор з

DEN 206.16