• Новак
2-Начин Мотоцикл Аларм Систем Анти-Кражба во Собата со Далечински Мотор Започнете

2-Начин Мотоцикл Аларм Систем Анти-Кражба во Собата со Далечински Мотор Започнете

DEN 1362.24

Достапност
Достапно за нарачка

LCD екран-мотоцикл за статус на батеријата индикација на LCD предавателот е удобен за корисникот обезбеди возење безбедност.Секој пат кога ќе го притиснете вооружени копчето на LCD предавателот, батеријата напон на мотор ќе биде прикажан на предавателот со vicon да трепка.Индикатор за светло-led индикатор за светло за да може ефективно да се подобри алармот ефект со нејзината светлина, практичен и удобен.Кога шок сензор е активен, led индикатор ќе флеш континуирано.Прилагодливи дизајн-шок сензорот за чувствителноста е прилагодлив од страна на испраќачот, sufficing вашето користење на различни потреби.Отпорен на вода ЕКИ и лесен за инсталација-На ECU со добра вода и прашина отпорни функција, не се плаши од нормално јавните вода и прашина, совршен за секојдневна употреба.Малата сирена и ECU е лесно да се инсталира, практичен и удобен, без комплексен процес.Предупредување функција-Кога тоа е надвор од работен опсег, системот ќе генерираат предупредување, водителка да работат на системот со право.Спецификација : Тип : мотоцикл аларм system Quantity : 1pc Material : ABS, електрични component Color : black ECU операција напон : 12+/-3v ECU статична струја :

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мотоцикл Аларм Систем, 12V Универзален Мотор Анти-Кражба Систем, Мотоцикл Безбедност Аларм со Двојно Далечинска

Високи Перформанси Систем : Нашето мото аларм системот е дизајниран да ги заштити сакана мотоцикли или �

DEN 561.36