• Новак
Bassett МБ-2 Серија Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница, TiCN Обложени, 2 Flute, 30 Степени Хеликс, Радиус Агол Крајот, 0.094 Сечење Должина, 1/32 Сечење Дијаметар, 1-1/2 Должин

Bassett МБ-2 Серија Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница, TiCN Обложени, 2 Flute, 30 Степени Хеликс,

DEN 1598.40

Достапност
Достапно за нарачка

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 2-flute крајот мелници се генерално се користи за слегување, slotting, и тешка периферна намалувања.Направен во САД.Bassett БЕРЗА на Серија општа намена еден-на крајот на цврсти карбид крајот мелница со квадратни носот крајот геометрија за челик, од леано железо, обоени материјали.Агол радиус. 10% кобалт submicron жито карбид супстрат. 30 степени десен спирала, десно-страна намали хеликс дизајниран за максимална чип царинење. 2-flute крајот мелници се генерално се користи за слегување, slotting, и тешка периферна намалувања.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат