• Новак
SMARTRO Безжична Затворен Отворено Термометар, Метеоролошка Станица Боја Голем Екран, Соба Hygrometer Температурата и Влажноста на воздухот се Следи

SMARTRO Безжична Затворен Отворено Термометар, Метеоролошка Станица Боја Голем Екран, Соба Hygrometer Температурата

DEN 959.76

Достапност
Достапно за нарачка

БЕЗЖИЧНА БОЈА МЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА : Карактеристики боја прогноза икона што реагира на промените во barometric притисок од последните 12 часа, SMARTRO лесен-за-користење дигитален термометар дава прогноза за претстојните времето во текот на следните 12 часа со добра прецизност.Овој безжичен метеоролошка станица со далечински сензор за прогноза на времето користење 5 живи икони : сончево, малку дожд, облачно, дождливо и снежните.ЗАТВОРЕН ОТВОРЕНО ТЕРМОМЕТАР голем LCD дисплеј со позадинско осветлување екран осетлив на допир прави читања јасно, без оглед на животната средина услови.Кога е вклучен со адаптерот на позадинско осветлување има 4 нивоа на осветленост : Целосно-Среден-Низок Надвор, и може да се прилагоди со притискање на "стрелка нагоре" копчето.Кога времето станица напојува од страна на адаптер без батерии, на позадинско осветлување ќе се постигне Целосно светлината и останува на, и ако позадинско осветлување ниво е Среден, Низок или Одзумирате, притиснете snooze копче (на врвот од временската станица) и позадинско осветлување целосно ќе светли за 10-ти ако не притиснете било кое копче.Кога се напојува само со батерии на позадинско осветлување се исклучува по 10-ти ако не притиснете било кое копче, но тоа може да се реактивира со допирање на snooze копчето.Примачот на SMARTRO надвор термометар е способен за прикажување на читања од до 3 отворено далечински сензори за да се осигурате дека сте способни да следење на повеќе локации во исто време, како што се вашата спална соба, вашиот babys соба или дури и надвор локации како што се вашиот стаклена градина.Далечински сензор има пренос опсег до 60m/200feet во отворен простор.ЗАБЕЛЕШКА : за да се Избегне поставување на безжичен далечински сензор во директна сонце или изложување на тоа да врне.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Безжична Метеоролошка Станица за Деца, Затворен Отворено Термометар со Колор LCD Дисплеј,Аларм,Симпатична Прогноза

Одложување Аларм Функција : Можете да го поставите на две аларми.Боја LCD Екран Времето Station Weather Прогноза,

DEN 408.00

Дома Времето Следење Часовници Прогноза на време Часовник LED Електронски Аларм Транспарентен Времето Транспарентен

★ Овој производ е широко се користат во студијата, на јавни места, канцеларии, спални соби, дневни соби,

DEN 1483.20

EastMetal Метеоролошка Станица со Безжични Сензори, со Влажност/Температура/Barometric/Прогноза/Фаза на Месечината/Аларм,

И нашите времето станица може точно да се прикаже внатрешна и надворешна температура и влажност.°C / °С

DEN 1775.76