• Новак
HALOFUN FJ3373 Метеоролошка Станица, Безжични Затворен Отворено Термометар Hygrometer со Сензор, Боја Дигитални Прогноза Станица со Аларм, Фаза на Месечината и временска Прог

HALOFUN FJ3373 Метеоролошка Станица, Безжични Затворен Отворено Термометар Hygrometer со Сензор, Боја Дигитални

DEN 791.76

Достапност
Достапно за нарачка

✔ 【2 Начини на Прикажување на Внатрешна и Надворешна Температура】 : Ова Затворен отворено термометар го прикажува времето, датумот, ден на седмицата, мерење внатре/надвор температурата и влажноста на воздухот, со тенденција да стрели. Не може да се спореди со мрежа на податоци, мрежа податоци се податоци од тековната регионот, производ на податоци е само податоците на сегашниот производ на животната средина.Термометар, Hygrometer и Барометар Функцијата Внатрешна/надворешна температура и влажност екранот во факултативна °C или °F. ✔ 【Лесно да се Инсталира】 : Метеоролошка станица употреба 2 x AA батерии (Не се вклучени) или USB кабел за податоци (Вклучени).Тренд стрела, фаза на Месечината, Календар, температура сигнали, прием На времето симболи укажуваат на времето флуктуација во текот на следните 12 часа, не моменталните временски услови.✔ 【Мултифункционален Безжична Метеоролошка Станица】 : и влажност, Вклучувајќи ја и временската прогноза со рекордни минимум/максимум вредности, 12/24-часовен формат и будилник со snooze опција.Воздушниот притисок тренд дисплеј; отворено мраз симболот за предупредување ќе се појавува и сигнал за аларм се огласува кога надворешната температура на 30°С до 37°F.Надворешна Температура мерен опсег : -20 °C(-4 °F)до 60 °C(140 °F/) .Отворено senser употреба 2 x AA батерии (Не се вклучени). Pls ве молиме Имајте на ум : 1.Две инсталирате стилови поддржани, назад дупки за виси на ѕидот, исто така, вие само може да се стави на безжични метеоролошка станица на маса или биро за стои.9℃~+50℃/15℉~122℉ Отворено : -20℃ ~ 60 ℃/-4℉~140 ℉ Резолуција : 1℃/℉ Влажност : 20%-95% Воздушен Притисок Испит : 600h Pa/mb~1100h Pa/mb(17.50 in Hg) Резолуција : 1h Pa/mb(0.Затворен мерење температура опсег : -9.92 MHz RF Сензор Растојание : 60m/197ft Backlight Brightness Нивоа : 3, Висока светла-средни светла-мека светла Snooze : 5 -60 Минути Powered by : 2*АА Батерија(не се вклучени) Големина : 6.Спецификации : Тип : Прогноза на Временската Станица Материјал : Пластични Боја : Црна Time Format : 12/24 ЧАСА на Температура на Детекција : Внатрешна : -9.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Дома Времето Следење Часовници Прогноза на време Часовник LED Електронски Аларм Транспарентен Времето Транспарентен

★ Овој производ е широко се користат во студијата, на јавни места, канцеларии, спални соби, дневни соби,

DEN 1483.20

Безжична Метеоролошка Станица за Деца, Затворен Отворено Термометар со Колор LCD Дисплеј,Аларм,Симпатична Прогноза

Одложување Аларм Функција : Можете да го поставите на две аларми.Боја LCD Екран Времето Station Weather Прогноза,

DEN 408.00

EastMetal Метеоролошка Станица со Безжични Сензори, со Влажност/Температура/Barometric/Прогноза/Фаза на Месечината/Аларм,

И нашите времето станица може точно да се прикаже внатрешна и надворешна температура и влажност.°C / °С

DEN 1775.76