• Новак
Mity-Tite Коса Систем Лепило со Четка за Секојдневно Носење Перики& Toupee Лепак Скалпот 0.5 мл/Шише

Mity-Tite Коса Систем Лепило со Четка за Секојдневно Носење Перики& Toupee Лепак Скалпот 0.5 мл/Шише

DEN 599.76

Достапност
Достапно за нарачка

Mity-Tite е Секојдневно Носат течни лепила.Секојдневно Носење (1-7 дена) adhesives се популарни за нивниот ден-за-ден употреба.Тие се одлични за клиенти кои сакаат отстранување на нивните системи дневна или на секои неколку дена.Косата Систем Лепило со Четка-на.Држете Секојдневно Носење (1-7 дена) adhesives се популарни за нивниот ден-за-ден употреба.Тие се одлични за клиенти кои сакаат отстранување на нивните системи дневна или на секои неколку дена.Насоки Пред поврзување, подготовка на кожата и база со 99% Алкохол за да ги отстраните остатоците.Потоа нанесете тенок слој од лепило на кожата и база, и удар сува, додека многу вулгарен.Следната, притиснете го копчето за коса систем врз кожата и држете се цврсто за 10 секунди.Не пливаат, работат надвор, или шампон за најмалку 24 часа.Состојки Акрилик Лепило, Isopropanol, Етил Ацетат, Heptane, Toluene Предупредува Блиску капа цврсто.Не здив гасови.Продавница под 90 степени.Тест на мал простор пред употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Повлечете Кралицата Висока Температура Долга Права Коса, Темно Корени Ombre Сива Сини Пурпурна 3 Тон Синтетички

Половина Рака Врзана Синтетички Чипка Пред Перики со Природни Косата.Синтетички Влакна Може да Се Загр�

DEN 1636.80

РК Коса 1B Боја Краток Боб Перики Бразилецот Директно Чипка Пред Човечка Коса, Перики за Црни Жени Пред Извлечен

1 B Природна боја на Човечка Коса, Перики ,без пролевање,не tangles,не lices,Може да биде Завиткан, Белена и Стил�

DEN 2256.00