• Новак
SHNITPWR 36V 3А Напојување Адаптер 100V~240V AC да DC 36 Volt Конвертор 108W 3amp 36 Vdc Нисконапонски Трансформатор 5.5x2.5mm Приклучок за Engraver Печатач Електрични Вежба LED Лента Светлина Пум

SHNITPWR 36V 3А Напојување Адаптер 100V~240V AC да DC 36 Volt Конвертор 108W 3amp 36 Vdc Нисконапонски Трансформатор

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

Можете да завртка жици врз него лесно, без лемење потребно.Тоа е совршен за 5050 3528 36 V LED лента, светлата, 36 V потоп светлината на вниманието на возачот 3 D печатач, прочистувач на вода, масажа стол, DC мотор, DC пумпа, инк-џет печатач, engraver, електрични вежба и други 36 V уреди помалку од 108 W.Ние се фокусира на производство на високо квалитетни моќ адаптери.Со цел да се задоволат повеќе треба, ние им даде далеку еден женски DC конектор.Работна Температура : 0~40℃.Пакет се вклучени.Но, ако се базира повеќе од 3А, само 3А ќе бидат доставени и напојување ќе бидат оштетени наскоро.Ве молиме проверете ја големината на вашиот уред е моќ порта и потврдете, ако е компабибилен со вашиот уред.Излез DC конектор : 5.Внатре"+" надвор"-".НИКОГАШ НЕ ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ!.24 во / 120cm DC излезна моќност кабел должина : 43. 1x AC влез моќ кабел.Излез DC конектор големина е 5.Излез Wattage : Max 108 W.Без бучава, ниска температура операција, без спонтано согорување, не експлозија, нема оган опасност, стабилна излезна.4 во (Ж)Безбедносни Усогласеност со : FCC / CE/ Ro HS / CCCWorking Температура : 0~40℃Тежина : 0.Текст : AC 100 V~240 V 50/60 Hz Output Напон и Струја : DC 36 V 3А Макс ( константен напон )Излез Wattage : Max 108 WOutput DC конектор : 5.Ако вашиот уред ја црпи 2 A потоа 2 A ќе бидат обезбедени.Текст : AC 100 - 240 V, 50/60 Hz ; Излез : наизменична СТРУЈА 36 V, Max 3А 108 W ; Тоа може да ги обезбеди со сите засилувачи помалку од 3А. 1x 36 V 3А адаптер за напојување.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат