• Новак
Најлон Acorn Орев, Десната Рака Теми, ги Исполнува DIN 1587, М5-0.8 Теми (Пакување од 100)

Најлон Acorn Орев, Десната Рака Теми, ги Исполнува DIN 1587, М5-0.8 Теми (Пакување од 100)

DEN 534.24

Достапност
Достапно за нарачка

Acorn орев има domed врвот кој го опфаќа изложени теми.Најлон дава отпор на триење, корозија, и многу хемикалии, е nonconductive, и е силна уште лесни пластика.Ги исполнува DIN 1587 стандарди.Земја на потекло : Кина.На најлон acorn орев ги исполнува Германскиот Институт за Normung (DIN) 1587 стандарди.На acorn орев, исто така, повика на ззп орев, има domed врвот кој го опфаќа изложени теми на прачки, studs, и завртки.Најлон дава отпор на триење, корозија, и многу хемикалии и растворувачи.Материјалот е силен уште лесни пластика и е nonconductive.Најлон или може да се добие или изгуби влага, која може да ја менува својата димензии и механички својства.Ореви се внатрешно навој сврзувачки елементи кои се користат со завртки и навој прачки и studs за да се поврзете компоненти.Неколку различни орев стилови ги собере различни апликација и инсталација барања.Некои стилови, како што се хексадецимален завртки, acorn ореви, прирабница ореви, и цевки ореви, мора да бидат построги со алатка.Другите, како што око ореви, палец ореви, и крило ореви, можат да бидат построги од рака.Нут стилови како што се locknuts и авто-заклучување хексадецимален ореви имаат механизам за заклучување што ги прави погодни за апликации со високо количество на вибрации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат